Premier (Jubilee Cup) | |||||||||||||||||||
*RESULT | Petone |
22 ? 53
|
Northern United RFC | ||||||||||||||||
*RESULT | Marist St Pats RFC |
28 ? 32
|
Old Boys University RFC | ||||||||||||||||
Premier (Hardham Cup) | |||||||||||||||||||
*RESULT | Tawa Rugby Football Club |
11 ? 19
|
Wainuiomata RFC | ||||||||||||||||
*RESULT | Hutt Old Boys Marist RFC |
27 ? 21
|
Oriental Rongotai FC | ||||||||||||||||
Premier (9-12 play-off) | |||||||||||||||||||
*RESULT | Upper Hutt Rams RFC |
33 ? 18
|
Johnsonville RFC | ||||||||||||||||
*RESULT | Poneke FC |
24 ? 08
|
Paremata-Plimmerton RFC | ||||||||||||||||
Premier (13/14 play-off) | |||||||||||||||||||
*RESULT | Wellington FC |
WBD ? LBD
|
Avalon Rugby | ||||||||||||||||
Wellington win by default | |||||||||||||||||||
Premier Reserve (Ed Chaney Cup) | |||||||||||||||||||
*RESULT | Marist St Pats RFC |
49 ? 20
|
Hutt Old Boys Marist RFC | ||||||||||||||||
*RESULT | Northern United RFC |
29 ? 22
|
Petone | ||||||||||||||||
Premier Reserve (HD Morgan Memorial Cup) | |||||||||||||||||||
*RESULT | Tawa Rugby Football Club |
30 ? 28
|
Old Boys University RFC | ||||||||||||||||
*RESULT | Poneke FC |
25 ? 22
|
Oriental Rongotai FC | ||||||||||||||||
Premier Reserve (9-12 play-off) | |||||||||||||||||||
*RESULT | Stokes Valley RFC |
37 ? 29
|
Paremata-Plimmerton RFC | ||||||||||||||||
*RESULT | Johnsonville RFC |
WBD ? LBD
|
Avalon Rugby | ||||||||||||||||
Kick-off now 3:00pm on Helston Park | |||||||||||||||||||
Premier Reserve (13/14 play-off) | |||||||||||||||||||
*RESULT | Wainuiomata RFC |
54 ? 12
|
Petone | ||||||||||||||||
Kick-off now 12:00pm on William Jones Park | |||||||||||||||||||
Under 21 (John E Kelly Memorial Cup) | |||||||||||||||||||
*RESULT | Old Boys University RFC Green |
18 ? 10
|
Tawa Rugby Football Club | ||||||||||||||||
*RESULT | Northern United RFC Blue |
45 ? 27
|
Petone | ||||||||||||||||
Under 21 (Vic Calcinai Memorial Cup) | |||||||||||||||||||
*RESULT | Hutt Old Boys Marist RFC |
26 ? 07
|
Upper Hutt Rams RFC | ||||||||||||||||
*RESULT | Northern United RFC White |
22 ? 26
|
Old Boys University RFC Black | ||||||||||||||||
Kick-off now Saturday 19 September, 1:00pm on Porirua Park 3 | |||||||||||||||||||
Under 21 (Eric Connolly Memorial Cup) | |||||||||||||||||||
19/9/2020 1:30pm | Poneke FC |
Cancelled
|
Johnsonville RFC | ||||||||||||||||
Reserve Grade (Mike Copeland Cup) | |||||||||||||||||||
*RESULT | OB University RFC: Pink Ginners |
12 ? 19
|
Old Boys University RFC: Teddy Bears | ||||||||||||||||
19/9/2020 12:45pm | Oriental Rongotai FC |
?
|
Marist St Pats RFC | ||||||||||||||||
Kick-off now 12:45pm on Polo Ground: 1 | |||||||||||||||||||
*RESULT | Upper Hutt Rams RFC: Thirstys |
17 ? 29
|
Upper Hutt Rams RFC: Pirates | ||||||||||||||||
Kick-off now 12:45pm on Maidstone Park: 2 | |||||||||||||||||||
19/9/2020 2:45pm | Upper Hutt Rams RFC: J8s |
?
|
Western Suburbs RFC: Mixed-Vege | ||||||||||||||||
Transferred to Maidstone Park: 2 at 2:45pm | |||||||||||||||||||
*RESULT | Paremata-Plimmerton RFC |
72 ? 12
|
Old Boys University RFC: 69ers | ||||||||||||||||
*RESULT | Stokes Valley RFC: Reserve Grade |
40 ? 43
|
Poneke FC: Ruffnuts | ||||||||||||||||
*RESULT | OB University RFC: Righteous Pack |
07 ? 69
|
Wellington FC: Axemen | ||||||||||||||||
Transferred to Ian Galloway Park: 3 at 3:00pm |